fbpx

Właśnie tutaj czeka na Ciebie ebook i materiały do gry angels, bombs and guns, link do ich pobrania znajdziesz poniżej.

Zawarte tam informacje dają Ci wartościową wiedzę i praktyczne wskazówki jak mądrze planować aktywności konwersacyjne
uczniami.

Ale to nie wszystko co dla Ciebie przygotowałam!

Zastanawiasz się czasem…
Jak rozwijać umiejętność mówienia na lekcjach z uczniami zarówno w klasach 1-3 jak i tych starszych?
Jak motywować uczniów do używania języka obcego a nie polskiego?
Z jakich materiałów korzystać?
Jak projektować aktywności konwersacyjne bez użycia dodatkowych, drukowanych pomocy?
Jak ograniczyć TTT?
Jak wzbudzić ich zainteresowanie i oswoić lęk przed mówieniem?

Jakiś czas temu przeprowadziłam dla moich odbiorców dwa webinaria o mówieniu. Ich nagrania nie są już dostępne (są wyłącznie dla uczestników kursu online #szafapomysłów), ale dlatego, że znajdziesz tam samo “metodyczne” mięcho, daję Ci ostatnią możliwość zakupu dostępu do tych treści. 

Co tu znajdziesz?

Dostęp do dwóch webinarów “123 mówisz TY” oraz “456 na speaking też ma chęć” objemuje ich nagrania, notatkę wizualną sporządzoną przez Agnieszkę Jachymek z edunotatki, certyfikat oraz pakiet materiałów konwersacyjnych.

SPEAKING PACK do webinarium "123 mówisz TY" to:
10 PLANSZ tematycznych

Zestaw zawiera 10 plansz tematycznych (zwierzęta, zabawki, ubrania, jedzenie, czynności – umiejętności, czynności – rutyna, części ciała, dom, przybory szkolne, pogoda). Układ plansz pozwala na wykorzystanie ich do wielu aktywności, takich jak np. kółko krzyżyk lub trzy z rzędu.

gra 10 PYTAŃ

Trzy plansze do gry 10 puytań, zasady podobne do popularnej gry “Zgadnij kto to”. Plansze obejmują ilustrację potworków, ubrań oraz zwierząt.

plansze do gry SPOT IT

Trzy plansze do gry 10 puytań, zasady podobne do popularnej gry “Zgadnij kto to”. Plansze obejmują ilustrację potworków, ubrań oraz zwierząt.

zestawy do gry KABOOM

zestawy do gry KABOOM w tematach: ubrania, kolory i liczebniki, umiejętności, zwierzęta, jedzenie, części ciała, jedzenie)

KODOWANIE

zestawy do konwersacji w parach, te gotowe zawierają nazwy dni tygodnia w połączeniu z różnorodnym słownictwem (jedzenie, pogoda, ubrania) oraz pusty szablon do dowolnej modyfikacji

ANKIETA

pusty szablon do tworzenia ankiet w dowolnej tematyce i z dowolną strukturą

gra SPÓJRZ i ZAPAMIĘTAJ

gra na spostrzegawczość, zestawy grafik wraz z zestawem zdań do każdej ilustracji

ILUSTRACJE /PLAKATY

zestaw ilustracji i plakatów bogatych w szczegóły

zestaw materiałów dodatkowych

gorący ziemniak, szablony uniwersalnych gier planszowych, zestaw kart z liczebnikami, kupony motywacyjne dla uczniów

SPEAKING PACK do webinarium "456 na speaking też ma chęć" to:
TRAGEDIA

arkusz do pracy z wybranym, dowolnym słownictwem

szablon PYTANIA

Szablon na podstawie którego uczniowie tworzą własne pytanie do dowolnego zakresu tematycznego. Szablon w dwóch wersjach – jedna bardzo podstawowa (dla 4 klasy), druga bardziej rozbudowana. 

ME TOO / ME NEITHER

Uniwersalny szablon do wykorzystania z dowolnym zakresem tematycznym

SENTENCE starters

zestaw sentences starters w trzech poziomach trudności – każdy kolor to inny poziom oraz dodatkowy zestaw do pracy z tekstem słuchanym i czytanym

gra DOOKOŁA

pusty szablon gry DOOKOŁA oraz przykładowa, gotowa gra

gra UNICORNS

uniwersalna gra w wersji online&offline

SNAKES and LADDERS oraz BOMBS

uniwersalny szablon gry planszowej Snakes&Ladders oraz BOMBS

LYING SNAKE

uniwersalna gra na kłamanie 🙂 dostępny pusty szablon oraz dwie gotowe gry – jedna leksykalna, druga gramatyczna

LOOK&REMEMBER

zestaw 20 bardzo szczegółowych grafik, dostępny również jako rozbudowana wersja genially

Jakie treści webinariów były dla Ciebie najbardziejwartościowe?

Tak odpowiadali uczestnicy:

Absolutnie całość. Postaram się wykorzystać każdy kawałek tego zaserwowanego “mięcha”;) Za takie szkolenie dałabym każde pieniądze!

Pomysły na aktywności low-prep oraz uświadomienie, że czasem tak bardzo chcemy fajerwerków, że robi nam się przerost formy nad treścią

i tylko bez sensu spędzamy czas na przygotowaniu materiałów.

Uświadomienie tego, że nie tylko ja jako nauczyciel muszę mówić na zajęciach i się “produkować”,ale też przekazać dzieciom pałeczkę i pozwolić im na ich kreatywność 🙂I oczywiście dużo inspiracji na zadania bez podręcznika! Dziękuję za to! 🙂

Najbardziej wartościowe były dla mnie treści dotyczące zadań, które można wykonać jak się nie ma nic. Zawsze bardzo dużo czasu spędzam na przygotowaniu własnych materiałów, a te zadania przedstawione przez Panią w webinarze są świetne i nie wymagają dużego nakładu czasu do wykonania.

Genialne pomysły na powtórki, szczególnie te, które nie wymagają wcześniejszych przygotować, a są w stanie ćwiczyć u dzieci kompetencje komunikacyjne. Po drugie to uświadomienie, że zawsze chodzi o to, aby rozwijać umiejętność tworzenia połączeń międzywyrazowych. Po trzecie dostałam mnóstwo inspiracji i zabaw, o których do tej pory nie słyszałam. Dziękuję bardzo:)

Całe webinarium było po prostu niesamowite! Wszystkie proponowane aktywności są w miarę proste do realizacji bez wcześniejszego przygotowywania materiałów, a jednocześnie są atrakcyjne dla uczniów.

Całe szkolenie było niezwykle wartościowe. Jasny podział i bardzo praktyczne podejście do nauki. Już kolejnego dnia zaczęłam korzystać z wiedzy zdobytej podczas webinarium.

Dobry pomysł jest jak dobre buty – od dziś to moje motto. Mam wrażenie, że wszystkie pomysły ze szkolenia są jak dobre buty :* Pomysły dotyczące dialogu to mistrzostwo świata!

Wszystkie z przedstawionych treści są dla mnie bardzo wartościowe, ale jeśli musiałabym wybrać to w szczególności są to pomysły na mówienie z klasami starszymi w szczególności post listening/ reading oraz dialog.

Prezentacja w genially, starters, podstawianie słów w dialogu to sztos! Bardzo inspirujące, dziękuję 😉